В градинката между Народно събрание и Софийския университет се провеждат три протеста. Активисти демонстрират в подкрепа на ратификацията на Истанбулската конвенция. Организатори на инициативата са близо 200 неправителствени организации, подкрепени от представители на академичните среди и граждани. Срещу тях протестират граждани, които са категорично против ратифицирането на документа. Пред северния вход на парламента група граждани протестира срещу ГЕРБ.















