БСП и “Левицата” се разбраха за широко ляво обединение на следващите избори

БСП и "Левицата" се разбраха за широко ляво обединение на следващите избори, Атанас Зафиров, Борислав Гуцанов, Филип Попов, Татяна Дончева

Представители на ръководствата на Българската социалистическа партия и „Левицата!“ проведоха поредната си работна среща с фокус върху организационни въпроси, съобщиха от пресцентъра на БСП.

Двете страни се договориха за изграждане на Политически съвет, който отработва механизми за сътрудничество и групи, подготвящи политическия документ на широката лява коалиция, организационната комуникация и взаимодействие по места и общата координация на публичните прояви. 

Бяха обсъдени и много вероятните поредни предсрочни парламентарни избори, където „Левицата!“ и БСП се обединиха около разбирането на ръководството на социалистическата партия – за максимално широк ляв формат, който отива на избори, за да ги спечели. 

Първата обща проява в широк ляв формат е традиционният митинг-събор на Историческата поляна под връх Бузлуджа на 27 юли.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

След "пренареждането" на мандатите и влизането на "Величие" в 51-ото Народно събрание, смятате ли, че има риск за кабинета?

Подкаст