В пробите от 30 зони по Южното Черноморие няма опасно замърсяване на морската вода

Черно море

При взетите проби от морската вода от 30 зони по Южното Черноморие няма констатирано опасно замърсяване за хората. 

Това установиха при проверки, извършени в началото на седмицата от Регионалната здравна инспекция в Бургас. 

От проблемните два плажа – Попския край Царево и плаж Лозенец също е констатирано, че няма превишаване на границите за добро качество на водата. 

Проверките на морската вода на Попския плаж, както и в Лозенец бяха извършени съвместно с представители на организацията „Активни потребители“. Те бяха провокирани след информацията, че нормите за замърсяване са превишени 41 пъти. При последните анализи на пробите замърсяване не е констатирано.

„Не виждам някаква опасност за плажуващите“, заяви пред БНР-Бургас д-р Мариана Кофинова от Регионалната здравна инспекция в Бургас.

Кметът на Царево Георги Лапчев коментира вредите, нанесени на туризма след публикацията на изследването, че морската вода е замърсена:

„В мига, в който бе съобщена тази новина, от Южното Черноморие имаше първо истерия на купуване на пробиотици. Второ, близо 50% от хората наистина си тръгнаха. Има отлив. И колкото и да се опитваме да минимизираме тези щети, щета има и то има щета от една изключитело лъжлива и груба намеса в националната сигурност на държавата“, подчерта той.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Ще помогнат ли необозначените полицейски автомобили, които МВР планира да купи, за по-добрия контрол на агресивните шофьори?

Подкаст